ЄСПЛ зобов’язав українську владу утриматися від доступу до телефону журналістки Седлецької

Європейський суд з прав людини зобов’язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької.

Про це журналістка повідомила на своїй сторінці в Facеbook.

«Це – запобіжний захід, винесений судом згідно так званого Правила 39. Воно застосовується у виключних випадках – коли існує реальна загроза порушення прав людини, та непоправних наслідків, які це може спричинити», – написала Седлецька.

Журналістка зазначила, що «такі рішення є обов’язковими для виконання Україною, що підписала Конвенцію з захисту прав людини».

Як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на документ, заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Наталії Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме «в пріоритетному порядку».

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької. Журналістка оскаржувала ухвалу Печерського райсуду, якою Генеральній прокуратурі України надано доступ до особистої інформації журналістки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *