Як знизити шкоду сидячого способу життя

Сидіння – нове паління і ставитись до нього треба так, як і до інших шкідливих звичок. Але хороші новини в тому, що зі шкідливими звичками можна боротись.

Фахівці порекомендували п’ять способів. які допоможуть знизити шкоду сидячого способу життя.

Читайте також: Вчені довели: сидіти рівно – шкідливо для спини

Ходіть кілька хвилин кожну годину

Довге сидіння скорочує одні й ті ж м’язи (наприклад) і залишають неактивними інші, зокрема сідничні. Зайвий раз піти зробити собі кави чи ще краще за стаканом води, хороша ідея. Використовуйте будь-яку можливість бути активнішими. Колега просить принести йому щось з сусіднього офісу – прекрасно, зробіть йому послугу, а собі величезну користь.

Як знизити шкоду сидячого способу життя
Сходіть за кавою для себе чи колег

Робіть розтяжку

Після робочого дня, часто виникає єдине бажання – впасти на ліжко і спати. Однак, тіло просить іншого – стретчингу. Попробуйте зробити розтяжку трицепсу у випадах, або потягніть його стоячи і ви відчуєте наскільки «забиті» у вас м’язи. Робіть так щоразу після повернення додому, або протягом дня. Затримуйтесь так на 30 секунд і робіть стільки підходів, скільки буде потрібно для того, аби знятим напруження в стегнах.

Будьте активними в післяробочий час

Перерви в роботі та стретчинг – це добре, але цього недостатньо. У вашому житті має бути присутній спорт. В ідеалі було б добре виділити час на аеробні вправи в середньому темпі хоча б п’ять разів в тиждень. Але якщо не виходить, робіть хоча б якісь фізичні навантаження, але регулярно! Навіть якщо ви виділите 10-15 хв в день – це дасть свій результат.

Читайте також: Що таке гаряча йога та як вона допоможе схуднути

Попіклуйтесь про офісне крісло

У крісла має бути підтримка для попереку: спина має зберігати природний прогин. Якщо крісло немає такого елементу – можна купити окремо спеціальну подушку, або скрутити таким чином рушник. Потрібно відрегулювати крісло по висоті: коли ви сидите, стегна повинні бути вище колін, а стопи стояти під останніми. Якщо стілець надто високий, під ноги можна поставити підставку. Якщо надто низький і не піднімається, його краще замінити. Також можна спробувати працювати стоячи. 

Як знизити шкоду сидячого способу життя
Працювати стоячи набагато корисніше

Рухайтесь якомога більше

Власне, цією порадою можна було замінити усі попередні! Намагайтесь якомога менше часу залишатись в одному й тому ж положені. 15 хвилин тут, 5 чи 2 там, так за день назбирається чимало. 

Гуляйте, робіть перерви на стретчинг, ходіть на йогу. Все це також добре впливає на наше психоемоційне здоров’я. Йдіть до магазину довшим шляхом, вийдіть з транспорту на зупинку раніше, прогуляйтесь перед сном. В активності накопичувальний ефект – користуйтесь ним.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *