VIIІ сесія Ради коштувала держбюджету 865 млн грн – українці знову без міністра МОЗ та нової ЦВК

На діяльність та утримання Верховної Ради (ВР) із держбюджету на 2018 рік виділено 1,73 млрд гривень. Таким чином, робота однієї сесії коштує українцям 865 млн гривень. Якщо ж брати до уваги лише 34 засідання під час VIIІ сесії, на яких ВР дійсно займалась законотворенням, то кожен день такого засідання обійшовся державному бюджету в 25,4 млн гривень.

Про це йдеться у матеріалі про підсумки роботи Верховної Ради, опублікованому на сайті Громадського руху “Рідна країна”.

Повідомляється, що всього з лютого по липень 2018 року було проведено 48 пленарних засідань. Однак лише на 34 з них депутати голосували.

Зокрема, з 12-ти засідань у п’ятницю продуктивним виявилося лише одне, на 11-х інших  нардепи не голосували.

Відвідуваність парламенту експерти теж вважають занадто низькою. З урахуванням «кнопкодавства», можна з певністю говорити, що на більшості засідань були присутні лише третина депутатів.

Водночас фахівці наголошують, що працювали народні обранці абияк. Свідченням цьому є велика кількість не ухвалених законодавчих документів та невирішені кадрові питання. Серед останніх найважливішими але досі не виконаними є призначення міністрів МОЗ та Мінфіну, повноваження яких здійснюють виконуючі обов’язки Уляна Супрун  та Оксана Маркарова.

Не призначено також голів 10 з 27 комітетів ВР, голову Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, 2 судді Конституційного суду України (наразі призначено 16 з 18, вакантними залишаються посади за квотою Парламенту) тощо.

Вже четвертий рік поспіль парламент не в змозі призначити нових членів Центральної виборчої комісії.

З травня 2017 року Рада ніяк не може розглянути заяви про відставку міністра інформполітики Юрія Стеця та міністра аграрної політики Тараса Кутового.

Загалом протягом VIII скликання Верховною Радою було прийнято 11 нових законів, 11 законів про ратифікацію угод, 40 змін до законів, 145 постанов.

Як повідомлялося, вигідну олігарху Рінату Ахметову поправку на 3 млрд гривень про звільнення від оподаткування імпорту обладнання для відновлюваної енергетики «протягли» через законопроект про аліменти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *