В Україні створять Державну службу з питань етнополітики та свободи совісті

В Україні планують створити ще один центральний орган виконавчої влади Державну службу з питань етничної політики та свободи совісті. Вона має з’явитись найближчим часом.

Про це повідомив міністр культури Євген Нищук, пише «Інтерфакс-Україна«.

Читайте також: Коли Україна отримає Томос: в УПЦ КП назвали дату

Відомо, що цю службу сформують через створення в Україні помісної православної церкви.

У зв’язку з наданням томосу в наступному році ми створимо ще один центральній орган, який називатиметься Державна служба з питань етнополітики та свободи совісті,
— додав Євген Нищук.

Крім того, голова Мінкультури сказав, що ця служба займатиметься питанням національних меншин, а роботу органу координуватиме Міністерство культури. Більше того, проект щодо створення служби на розгляд урядовому комітету передадуть вже найближчим часом.

Щоб у нас припинялися будь-які речі якоїсь нетерпимості або нетолерантності стосовно будь-якого етносу. Ми — поліконфесійна країна, мультикультурна країна з великим культурним розмаїттям. Необхідно враховувати всі ці моменти,
— наголосив міністр.

Нагадаємо, у четвер, 13 грудня, митрополит Константинопольського патріархату Еммануїл Галльський провів в Андріївській церкві в Києві першу службу Вселенського патріархату. Митрополит є повіреним Константинополя, який прибув в Україну на Об’єднавчий собор.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?
У жовтні у Стамбулі відбулося засідання Синоду Вселенського патріархату, де церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні надали Томос — дозвіл на створення Єдиної помісної церкви в Україні. Після цього у Києві 15 грудня у Софійському соборі проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви та оберуть її предстоятеля. Цей собор може тривати від кількох годин до кількох діб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *