В Україні найчастіше зазнають нападів антикорупційні активісти – експерт

Найбільший рівень загрози фізичного насильства в Україні мають антикорупційні активісти, ті, що захищають навколишнє середовище, а також проукраїнські активісти на сході України.

Про це під час прес-конференції заявила голова правління ГО «Центр інформації про права людини» Тетяна Печончик, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Найчастіше потерпають антикорупційні активісти і ті, що борються з організованою злочинністю. Друга група – ті, хто борються проти забруднення довколишнього середовища, які також часто викривають факти корупції. Також це активісти ЛГБТ спільнот, які страждають від гомофобних осіб, а також проукраїнські активісти у південно-східних регіонах», – розповіла Печончик.

За її словами, якщо й надалі правоохоронні органи не забезпечуватимуть покарання винних у нападах на активістів, то тенденції до зменшення нападів очікувати не слід.

Президент Freedom House Майкл Дж. Абрамовітц, своєю чергою, наголосив на неприпустимості тиску на активістів з боку уряду та парламенту.

«Ми спостерігаємо останні законодавчі ініціативи щодо прирівняння громадського суспільства до іноземних агентів, а також декларування громадських активістів. Це є неправильно, бо громадянське суспільство допомагає виявляти корупціонерів у різних сферах, а також захищає навколишнє середовище від забруднення та вирубки лісів», – зазначив експерт.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив самих активістів у повільному розслідуванні нападів на них, оскільки вони «сіють у суспільстві атмосферу тотальної ненависті до влади».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *