Тітушки та штурм: як на Рівненщині прихильники МП перешкоджали переходу громади до ПЦУ

У селі Нова Мощаниця Здолбунівського району Рівненської області громада вирішила покинути Московський патріархат і приєднатись до Православної церкви України. Однак переходу намагалися перешкодити «представники церковної громадськості», яких самі селяни називають тітушками.

Так званих представників звезли в село з кількох районів області, повідомив глава Здолбунівської районної адміністрації Сергій Кондрачук на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Даю годину і всіх буду розстрілювати, – на Волині священик УПЦ МП відкрив вогонь по парафіянах

«Сьогодні (2 березня – 24 канал) місцева релігійна громада виконала рішення своїх парафіяльних зборів, відправила першу службу в своїй церкві українською і закрила храм», – пояснив він.

Після цього до села почали з’їжджатися батюшки та прихильники Московського патріархату. Місцеві жителі були готовими до таких перешкоджань і готувалися відбивати штурм непрошених гостей.

Місцева громада готова стояти до кінця, з хвилини на хвилину чекаючи можливого штурму» залітних «гостей, серед яких немає жодного місцевого,
– написав він.

Він пояснив, що в Новій Мощаниці розташована могила мандрівного проповідника Леонтія Грицай. Тому щорічно до села приїжджають тисячі паломників, привозячи гроші в храм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *