США запровадили санкції проти глави МЗС Ірану

Сполучені Штати Америки ввели санкції щодо міністра закордонних справ Ісламської Республіки Іран Мохаммада Джавада Заріфа, що може поставити під загрозу перспективи дипломатичних переговорів на тлі зростання напруженості у відносинах між двома країнами.

Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

Мохаммад Джавад Заріф очолює міністерство з 2013 року. Обмеження передбачають блокування будь-якої власності або майнових інтересів глави іранського МЗС у США, однак глава Заріф сказав, що у нього їх немає.

«Невже правда настільки болюча? Це (санкції, – ред.) не впливає ані на мене, ані на мою родину, оскільки за межами Ірану у мене немає власності або інтересів. Спасибі, що вважаєте мене такою великою загрозою для вашого порядку денного», — написав Заріф у твіттері.

Пізніше високопоставлений чиновник з Білого дому заявив, що Вашингтон не розглядає Джавада Заріфа як ключову фігуру для можливих переговорів на ядерну тематику. США хочуть вести діалог із людиною, яка «реально може ухвалювати рішення», передає Reuters.

Агентство також зазначає, що введення персональних санкцій проти очільника іранського зовнішньополітичного відомства може поставити під загрозу перспективи дипломатичних переговорів на тлі зростання напруженості у відносинах між двома країнами.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *