Порошенко призначив начальником СБУ в Києві «прокурора, який уникнув люстрації»

Президент Петро Порошенко призначив начальника Головного управління в Києві та Київській області Сергія Семочка першим заступником глави Служби зовнішньої розвідки України.

На його місце був призначений Олег Валендюк, повідомляється на сайті глави держави.

За інформацією Радіо Свобода, в липні 2015 року програму «Схеми» встановила, що Олег Валендюк підлягає люстрації, але залишився на посаді. На час Революції гідності Валендюк обіймав посаду заступника начальника головного управління Генпрокуратури України, а тому підпадав під люстрацію, відповідно до частини 2 статті 3 Закону України «Про очищення влади».

15 жовтня 2014 року, в день, коли вступив в силу закон про люстрацію, Валендюк надіслав запит до Генпрокуратури України, чи підпадає він під звільнення. 16 жовтня йому відповіли, що так. 17 жовтня Валендюк подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити його звільнення. І на наступний робочий день, 20 жовтня, з’явилася судове рішення – заборонити Генпрокуратурі звільняти прокурора Валендюка з займаної посади.

Нагадаємо, два заступника глави Адміністрації президента – Дмитро Шимків та Олексій Філатов будуть відправлені у відставку в зв’язку з президентськими виборами, які пройдуть у 2019 році.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *