Невдалі жарти, багато історії та конфуз: Тимошенко презентувала «Новий курс України»

Думка про те, що 15 червня офіційно відкривається президентська гонка-2019, ширилася напередодні як в політичних, так і в громадських колах. Цього дня лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» провела всеукраїнський форум «Новий курс України». Не обійшлось без конфузів, закулісних розмов та яскравих моментів. Як це було – у репортажі кореспондента інтернет-видання UA1.

Передстартова метушня

За годину до початку всеукраїнського форуму поблизу КиївЕкспоплази, місця проведення заходу, вже було доволі людно. Серед контингенту – переважно люди в солідних костюмах, журналісти, а також – багато молоді. На під’їзді через велику кількість автомобілів утворився затор. Один з організаторів кинувся допомагати водіям порадами щодо паркування.

Тотальна більшість авто – бізнес-класу. Найпопулярніші марки серед гостей Юлії Володимирівни: Mersedes, Toyota Prado, Land Rover. Виходячи з авто, чоловіки та жінки привітно вітаються між собою – очевидно, збирається «батьківщинівська тусовка».

За півгодини до початку кур’єр приносить букет із білих лілій. Каже, кому призначені квіти, не знає, бо «його діло маленьке» – він виконує замовлення. Коштує букет 500 гривень.

У холі, де збираються гості, гамірно. Там 4 великих плазмових екрани і зона для спілкування ведучої з політиками (в основному представниками «Батьківщини»), а також з політологами та експертами. Говорять про те, що «потрібно виводити Україну на європейський рівень» та «піднімати рівень життя».

Для учасників форуму і гостей – кава, чай та печиво. Працює з десяток офіціантів. Виглядає все доволі скромно і без зайвого пафосу. Очікуваних партійних плакатів, банерів із зображенням Юлії Тимошенко та логотипів «Батьківщини» немає. Вже під час виступу Юлія Володимирівна пояснить: захід планувався як не партійний.

У холі чимало гостей з регіонів – їх помітно через те, що тримаються купи і виглядають трохи невпевнено.

«Батьківщинівця» з Волновахи Донецької області Олександра Ветрова застаємо за одним зі столиків у холі. Говорить кореспонденту UA1, що приїхав з делегацією – близько 15 людей, аби послухати про новий курс України.

«Ми приїхали автобусом, цілою делегацією. Цікаво почути, що розкаже Юлія Володимирівна, які основні шляхи виводу України з кризи. Звісно, я бачу її наступним президентом», – каже Олександр.

Тим часом у залі за 10 хвилин до початку майже немає вільних місць. Як зазначив кореспонденту один із організаторів, їх у залі всього 1500. У перших рядах – здебільшого політики. Фотокореспондентам не без задоволення позують колишній глава СБУ Валентин Наливайченко та його «права рука» Маркіян Лубківський. Поруч з ними – духовний наставник Юлії Володимирівни отець Борис.

Настоятель Володимирського кафедрального собору протоієрей Борис Табачек до цього не раз «світився» поруч із Тимошенко. Симпатії до неї не приховує і в коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1. На питання, чи бачить він президентом лідера «Батьківщини», відповідає:

«Одним із кандидатів – безсумнівно. Це одна з найдостойніших людей в Україні».

Також отець Борис поділився очікуваннями від форуму: «Чекаю консолідації здорових сил України, реформ, укріплення державності, відновлення духовності, нашої культури».

Завітав на форум і перший президент України Леонід Кравчук. Його Юлія Тимошенко особисто представить публіці.

Лозунги, жарти, пропозиції

Головну «винуватицю свята» півторатисячний зал зустрів пафосно – стоячою овацією. Юлія Володимирівна з’явилась у світло-сірому костюмі – довгій спідниці та піджаку, а також у білій блузі, на доволі високих підборах.

Почала здалеку про те, що захід не партійний, подякувала критикам, які прийшли на форум, та спростувала чутки про те, що її «новий курс» спрямований на Кремль. То, сказала Тимошенко, поширюють конкуренти.

Протягом усього виступу Юлія Володимирівна намагалась жартувати. Напередодні в політичних колах говорили, що політтехнологи порадили їй скористатись цим прийомом у публічних виступах. За загальним враженням, виходило це у досвідченого політика не завжди добре.

Спочатку вона пожартувала про те, що не заохочує нікого вступати до партії.

«У мене немає мети закликати когось вступити в партію… Але якщо хтось захоче, то будь ласка… Це жарт, просто жарт», – кокетувала Тимошенко.

В залі поаплодували.

Далі була спроба повеселити публіку жартом про двері, яка, щоправда, не мала успіху.

«Нам говорять про двері в Європу. Але ті двері то відкриваються, то закриваються. Якийсь дивний стан дверей…».

Здавалось, публіка просто не знає, як реагувати на такі «витребеньки» політика.

Юлія Володимирівна частенько загравала з публікою, змушувала людей підіймати руки, голосуючи за ту чи іншу думку.

«Підніміть руки, чи хтось задоволений судовою реформою в Україні. Зараз буде зрозуміло, чи є в залі люди Петра Олексійовича».

По суті

Основні тези «Нового курсу України» від Тимошенко стосуються змін у законотворчій сфері, підвищення рівня демократії та запровадження нового суспільного договору.

«Ми пропонуємо створити громадські всеукраїнські асоціації. У нас працюють тисячі громадських організацій, профсоюзів, фабрик ідей, які не можуть впливати на політичні процеси в країні. Їх потрібно поділити на профілі. Всі, хто займається правом, ввійдуть у всеукраїнську організацію правозахисту – і так в кожному напрямку. Кожна організація має свій профіль, і далі ми можемо наділити їх сильним впливовим статусом. Це право починається з розширення права законодавчої ініціативи. Креативні й правильні думки не будуть втрачені. Вони мають право подавати кадрові пропозиції. Потрібно також наділити їх новим правом застосовувати вето уваги: це коли рішення чи проект уряду, у разі невідповідності вимогам спеціалістів, може бути заветовано на 10 днів. За цей час уряд має його допрацювати», – зазначила Тимошенко.

Також лідерка «Батьківщини» вважає, що на чолі кожної політичної партії має стояти людина, яка претендує на посаду канцлера.

Крім того, за новим курсом, вибори в парламент повинні проходити в два тури, з бар’єром 1,5-2%. Це, за словами Тимошенко, допоможе сформувати гарний кадровий склад з молодих політиків. Дві партії, які посядуть перші два місця, мають виходити в другий тур і розігрувати між собою 226 депутатських місць.

Ще одним нововведенням Тимошенко є так звані «палати честі». Вони, за її словами, мають судити суддів, а формуватиме їх громадськість.

Цікаво, що в своєму виступі Юлія Володимирівна часто зверталась до досвіду інших країн:

«У Сінгапурі, де ще кілька десятиліть тому не існувало поняття валового внутрішнього продукту, сьогодні один із найвищих ВВП на душу населення. Новий економічний курс повинен перетворити Україну в Сінгапур…»

«Всі успішні країни, крім США та Південної Кореї, мають парламентську форму правління…»

«Світ живе за принципом дарвінізму – виживає найсильніший…».

Чимало Юлія Володимирівна згадувала й історичних фактів та висловлювань видатних політиків. Зверталась до історії Франції, США та Європи загалом. У другій половині виступу Тимошенко гості форуму на задніх рядах почали відверто нудьгувати: заглядали до своїх смартфонів, говорили між собою та відверто позіхали.

Курйоз

Окремо слід звернути увагу на випадок, що розвеселив публіку в залі та моментально розлетівся у соцмережах. Молодий чоловік з букетом піднявся на сцену під час виступу Тимошенко, подарував їй квіти, щось сказав на вухо та… зняв футболку. На спині в нього було написано «Новий курс України» зі стрілкою вниз, що вказувала в область… сідниць.

Журналістам відразу після своєї акції хлопчина на ім’я Максим Яригін зізнався: Юлію Володимирівну любить, але більше їй не вірить.

«Я поважаю Юлію Володимирівну, але я їй не вірю, мені здається, вона йде не туди. Вона говорить, що курс України вгору, а насправді він прямо вниз. У неї вже був шанс, але тоді вона не виправдала мої сподівання. Ви ж розумієте, про що я», – сказав хлопець.

Відзначимо, Юлія Володимирівна відреагувала по-жіночому:

«Таке натхнення трішки оживить наш форум», – сказала Тимошенко.

У кулуарах відразу почали поширюватись розмови про те, що інцидент спланований і вигаданий для привернення уваги до форуму. Сам «провокатор» такі підозри спростовує.

Оцінки

Виступ Юлії Тимошенко відразу після закінчення прокоментував політолог Дмитро Корнійчук. Він зазначив, що був приємно здивований, адже «Новий курс» Тимошенко дійсно є новим, а не списаним з інших політичних програм. Однак засумнівався у ймовірності втілення деяких аспектів.

Перший президент України Леонід Кравчук був більш однозначним, і сказав, що цю програму має бути втілено в Україні.

На питання, хто, на його думку, має стати наступним президентом України, Кравчук відповів журналістам так:

«Коли почнеться перевиборча кампанія, ми почуємо усіх кандидатів, тоді ви прийдете до мене, і я вам скажу».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *