Група українців з пересадженими органами піднялась на Говерлу і встановила рекорд

Найвищу гору Українських Карпат Говерлу підкорила група з 25 українців з пересадженими органами – нирками, печінкою та серцями. Це сходження на вершину стало новим зафіксованим рекордом України.

Разом з цими людьми на Говерлу піднялись родичі, які є їхніми донорами, лікарі, активісти та представники влади. Загалом група складала з близько 90 людей, розповіла Укрінформу активістка Ольга Дзюба, яка теж здійснила сходження на Говерлу.

Читайте також: Ветерани піднялися на одну з найвищих вершин Карпат: захопливе відео

Рекордне сходження на гору тривало майже 4 години. Спершу планували, що на Говерлу піднімуться 30 людей з пересадженими органами, але 5 через погане самопочуття вимушені були зупинити похід.

Решту учасників супроводжували рятувальники та медики екстреної допомоги.

На самій вершині підняли національний прапор.

Ми хотіли показати, що люди з пересадженими органами є абсолютно повноцінними членами суспільства. Адже трансплантація відкриває друге дихання. Людина, яка роками була прив’язаною до діалізного апарату, може бути вільною, може подорожувати,
– розповіла голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства iDonor» Ірина Заславець.

Сходження на Говерлу мало ще одну мету – звернути увагу суспільства на те, що в Україні вкрай потрібно розвивати трансплантологію. Адже щороку трансплантації органів потребують 5 тисяч українців. Понад 3 тисячі помирають, не дочекавшись операції.

До речі, 1 донор може врятувати життя 8 людей, що потребують трансплантації.

Читайте також: Трансплантація органів: коли повноцінно запрацює в Україні і за чим затримка?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *