Горбач: Як би не розвивалися події на морі, повномасштабної війни не буде

За останні 4,5 роки РФ здійснила немало актів агресії проти України, у тому числі пряме вторгнення, окупацію та анексію території. З точки зору міжнародного права це набагато більші злочини, ніж вчорашні події в Азовському морі, коли Росія захопила три українські судна. Але міжнародне співтовариство реагувало на це дуже мляво, неадекватно загрозі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політичний аналітик у Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Сьогодні у них з’явився ще один шанс подивитися правді у вічі. І роздивитися у дзеркалі, хто насправді, дипломатичною мовою, «втрачає обличчя». І найгірше, що вони можуть зробити: повторити фокус Саркозі часів російського вторгнення у Грузію 2008 року, коли провину за агресію фактично поклали на жертву агресії», – зазначив він.

На думку експерта, якщо це станеться і новий виклик ескалації знову «заговорять», то Україні точно залишиться розраховувати лише саму на себе.

«Це нас лише мобілізує. Ми якось дуже рано розслабилися, перестали тримати у фокусі уваги війну і зовнішні загрози, переключилися на виборчі кампанії та тему внутрішньої дестабілізації. Але як би не розвивалися далі події на морі, я думаю, що повномасштабної війни не буде. Керченський інцидент увійде в історію як епізод російської безпекової кризи чи російської кризи міжнародного права», – зазначив Горбач.

Також він додав: «Судячи з того, що засідання РНБО розпочалося після 24:00, Президент перед тим проводив міжнародні переговори. Телефоном. І судячи з того, що рішення позитивне, йому вдалося переконати зовнішніх партнерів у доцільності такого кроку. Що ж, краще пізно, ніж ніколи… І ще, прозвучав термін – на 60 днів. До кінця січня 2019. Президентська виборча кампанія може бути короткою. Але усе одно буде».

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала президента запровадити на 60 діб воєнний стан в Україні.

Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді розглянути на позачерговому засіданні в понеділок рішення про запровадження воєнного стану в Україні. Порошенко також звернувся до Путіна з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скликає позачергове засідання парламенту на 16:00, 26 листопада.

Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання через атаку Росії в Азовському морі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *