Гончаренко: Україні дуже потрібне законодавство щодо врегулювання церковних питань

У законотворців є певні напрацювання для двох документів щодо церковних питань. Поки що вони не зареєстровані у парламенті, але є надія, що Президент України внесе їх на розгляд ВР як термінові. І вже у четвер, 20 грудня, парламент зможе їх розглянути.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України та заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

«15 грудня у Києві відбулася історична подія. Адже було створено єдину помісну незалежну Українську православну церкву і зараз час рухатись далі. Тому треба врегулювати питання щодо назв церков. Бо зараз на назву «Українська православна церква», фактично, претендує ще і УПЦ так званого, Московського патріархату», – сказав Гончаренко.

Він розповів, що фракція БПП вважає, що треба терміново розглянути закон, в якому буде зазначено, що церква має мати назву згідно свого центру. А не, наприклад, пов’язану з Москвою.

«Православна церква в Україні може бути одна і її предстоятеля було обрано 15 грудня. Це справді є дуже великим днем духовної незалежності нашої країни. Тому ми закликали всіх колег долучитися до створення законопроекту щодо церковних назв в Україні, аби українська церква отримала назву відповідно до центру», – зазначив він.

Також він вважає, що треба терміново розглянути і інший законопроект, який врегулює законодавче питання щодо переходу громад і парафій до єдиної помісної Православної церкви в Україні.

«Треба зробити все, щоб не було жодних приводів для суперечок та конфліктів. Саме тому все має бути прописано на законодавчому рівні. Звісно, є певні напрацювання законопроектів, але немає зареєстрованих. Тому ми сподіваємося, що це відбудеться завтра, а у четвер перейдемо до розгляду текстів в сесійній залі», – прокоментував він.

На його думку, держава повинна якнайшвидше врегулювати це питання і на законодавчому рівні затвердити, яким чином відбуватиметься  присвоєння назви.

«Документ має передбачати механізм, який врегулює назви та чітко його окреслить. Надіємось на те, що Президент оголосить законопроект як невідкладний і ми про це будемо теж просити. Адже він є лідером процесу щодо створення незалежної Української православної церкви. Думаю, що він нас у цьому підтримає», – зазначив Гончаренко.  

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *