Дуда про Другу Світову: яка ж це перемога, якщо Польща втратила суверенітет

Президент Польщі Анджей Дуда під час урочистої промови на святкуванні 80-річчя Другої світової війни нагадав про продовження нацистської окупації радянською і порівняв дії СРСР з нинішньою Росією.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на он-лайн стенограму виступу польського президента на Onet.pl.

“Аж до сьогоднішнього дня ми бачимо, як кордони зміщуються, окупація, військовополонені, (відбуваються – НП) військові провокації … Нам потрібно бути рішучими, не можна цьому потурати, (…) щоб бути впевненим в тому, що ми більше ніколи не зіткнемося з військовою агресією “, – заявив Дуда.

“Повинно бути очевидно, що будь-який вид військової агресії буде зустрінутий сильною, потужною, рішучою відповіддю. Це виклики, з якими ми стикаємося в наші дні”, – підкреслив президент Польщі.

Дуда привів в якості прикладів неприпустимість порушення кордонів держав і військової агресії подію в 2008 році в Грузії і в 2014 в Україні.

“Можна сказати, що в деякому сенсі Друга світова війна в контексті її політичних наслідків тривала до 1989 року. Для нас вона тривала набагато довше. Як можна говорити про перемогу, коли ти не живеш в дійсно суверенній країні”, – заявив Дуда.

Президент Польщі висловив подяку західним союзникам, які підтримували країну під час і нацистської, і радянської окупації.

“Грузія в 2008 році, Україна в 2014 році. До цього дня тривають окупація, військовополонені та провокації. Ми повинні бути рішучими. Це наша відповідальність перед громадами Європи і світу за те, що ніколи більше не буде збройної агресії”, – додав Дуда, закликавши зберегти санкції проти РФ.

Заходи, присвячені річниці початку Другої світової війни проходять на площі маршала Пілсудського у Варшаві, де перед виступом глави держави відбувся парад і був виконаний державний гімн Польщі і підняті прапори.

Також стало відомо, що президент США Дональд Трамп скасував візит в Польщу на заходи, присвячені 80-й річниці початку Другої світової війни. У зв’язку з цим переноситься перша зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *