Чи можна використовувати ліки, у яких закінчився термін придатності: вчені відкрили всю правду

Ліки зберігають свою ефективність після закінчення терміну придатності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “24 здоров’я“, до такого висновку дійшли американські дослідники.

Експеримент, який провели фахівці в США, показав, що 88% з 122 препаратів (всього в дослідження потрапили 3 005 партій) мали 90% ефективність через рік після закінчення терміну придатності.

Є ще одне дослідження, яке провели в 2012 році – фахівці аналізувало ліки, у яких закінчився строк придатності 28-40 років тому. Виявилося, що 12 з 14 сполук зберегли 90% ефективності, включаючи кодеїн, гідрокодон та ацетамінофен. Випробування провалив аспірин.

Фахівці також виявили, що ін’єкційний адреналін зберігає свою стерильність протягом 2,5 років після закінчення терміну придатності – це говорить про нетоксичність, не про ефективність.

При дослідженні 40 EpiPen було виявлено, що протягом 50 місяців після закінчення терміну придатності у всіх уколов зберігалося 80% концентрація діючої речовини або навіть більше. Іншими словами, краще мати під рукою протермінований препарат, ніж нічого.

Незважаючи на це, не радимо вживати ліки, у яких закінчився термін придатності.

Нагадаємо, раніше експерти повідомляли, найчастіше виявляються фальшивими препарати, які в Україні продають без рецепту. Це: антибіотики, гістамінові, протигрибкові та седативні засоби. Серед них найбільше підробляють парацетамол, анальгін, цитрамон і колдрекс. Шахраї замінюють діючу речовину дешевими і небезпечними домішками.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як правильно потрібно зберігати ліки і чому не можна залишати препарати в автомобілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *