Авіація для Авакова – 552 млн євро кредиту замість конфіскації корупційних активів

Українська влада підписала договір про отримання кредиту на суму 552 млн євро на постачання 55 гелікоптерів Airbus, хоча на створення єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту Міністерству внутрішніх мали піти кошти з повернених корупційних активів сім’ї екс-президента Віктора Януковича.

За словами експерта антикорупційної організації “StateWatch” Гліба Канєвського, кредитами намагаються підмінити повернення вкраденого корупціонерами.

Цьогоріч держава мала виділити 900 млн гривень на авіацію для МВС. З них 700 млн гривень мали надійти з повернених активів чиновників-втікачів часів Віктора Януковича. Натомість на створення авіаційної системи вдалося виділити всього  9 тис. гривень.

Експерт наголошує, що справи щодо повернення корупційних коштів,  відповідальність за що взяла на себе Генеральна прокуратура на чолі з Юрієм Луценком, просуваються вкрай повільно. За 4 роки у жодній справі не ухвалено вироків для втікачів, а правоохоронці намагаються таємно домовитися про сприяння у справах. Зокрема, за останні півроку державі вдалося повернути всього 61 тис. гривень.

Як повідомлялося, компанії, пов’язані з народними депутатами та їхніми родичами, у 2017 році виграли тендерів на 2,6 млрд гривень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *