Люди зі справи Онищенка фігурують у справі донорів Тимошенко – ЗМІ

Фігуранти «газової» справи нардепа Олександра Онищенка фінансували передвиборчу кампанію кандидатки у президенти Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє Bihus.info.

Журналісти нагадують, що у 2018 році «Батьківщина» отримала 150 млн гривень пожертв від громадян. Однак, як встановили медійники, таких грошей звичайні українці не мали, або не знали, що їхні персональні дані використали.

Київська касирка Наталія Зубар, яка стала однією з донорів Тимошенко та перерахувала політику за рік 1,5 млн гривень разом із рідними, є бенефіцеаром двох столичних фірм зі статутними капіталами по 50 млн гривень.

Одна з цих фірм – ТОВ «Надійна» – вивела журналістів на фігуранта «газової справи» Онищенка Олександра Канцелярука.

Водночас ще одним донором Тимошенка, що перерахував її партії понад мільйон гривень, є Михайло Верман.

Верман відомий як власник компанії «Арт-Ельм», що фігурує у справі Онищенка, йдеться у сюжеті.

Нині ця фірма своє існування припинила, але остання її адреса збігається з адресою реєстрації компанії Канцелярука.

І Юлія Тимошенко, і Олександр Онищенко в коментарях журналістам спростували інформацію про співпрацю.

Нагадаємо, в липні 2018 року НАБУ завершило розслідування стосовно народного депутата Олександра Онищенка, який підозрюється в організації корупційної схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу. 

За версією слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій держкомпанії «Укргазвидобування» спричинено збитків на суму понад 740 млн гривень.