Військові частини, що задіяні в ООС, озброєні майже на 100%, — Генштаб

Загальна укомплектованість ЗСУ основними зразками озброєння та військової техніки становить близько 85%, — Шевцов

Укомплектованість Збройних сил України основними зразками озброєння та військової техніки становить близько 85%, а частин, які задіяні в проведенні операції Об’єднаних сил, – 99%. Про це заявив начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов під час брифінгу щодо стану забезпечення Збройних Сил України озброєнням та військовою технікою протягом 2014-2018 років, йдеться на сторінці Генштабу у Facebook.

«На сьогодні укомплектованість ЗС України основними зразками озброєння та військової техніки (ОВТ) становить близько 85%, а військових частин, що задіяні в проведенні операції Об’єднаних сил, – 99%», — повідомив Шевцов.

За його словами, для досягнення такого рівня протягом 2014-2018 рр. була проведена значна робота в частині відновлення боєздатності військової техніки як за рахунок ремонту, так і за рахунок постачання нового модернізованого озброєння.

Так, протягом останніх чотирьох років у ЗСУ було сформовано 16 нових бойових бригад та зросла чисельність існуючих, що у свою чергу потребувало збільшити кількість ОВТ. Для покриття некомплекту з Центру надлишкового майна до ЗСУ було повернуто понад 10 тисяч зразків, серед яких — зенітні ракетні комплекси, танки, БМП, самохідні артилерійські установки, у тому числі калібру 152, 203 мм, протитанкові ракетні комплекси та інше.