Політолог: сутички з поліцією в Києві були провокацією

В Україні продовжують обговорювати зіткнення під відділенням поліції на вул. Хорива в Києві. Поки ДБР проводить розслідування про перевищення повноважень, політологи висловлюють свої версії події. На думку Міхи Чаплиги, події під будівлею поліції були провокацією і насправді не мали ніякого відношення до Катерини Гандзюк.

“Технологія полягає в тому, щоб прикрившись “патріотичними гаслами” або назвою цілком справедливою акції з участю цілком мирних і законослухняних громадян, влаштовувати гучні та небезпечні провокації із застосуванням балончиків, ножів, револьверів, шашок та іншого”, – зазначає Чаплига.

“Так було з виливанням зеленки Вілкула (так Порошенко допомагає своєму колезі Бойко. Там ще й борди йому ця бригада “патріотів” попсувала в рамках зриву виборів)…Так було з виступом Зеленського у Львові, так було з виступом Тимошенко в Житомирі і Б. Ц, так було з нападом на Гриценка”, – пише політолог.

За його словами, коли МВС починає припиняти їх дії, то «вони за сценарієм починають кричати “патріотів б’ють”, прикриватися плакатами з Катею».

“І тут в мене питання до таких же як я – просто друзям Каті – а де у всіх цих провокаціях АП руками СБУ і їх криміналітету власне Катя? А ніде! Це цинічні танці на її кістках, прикриваючись її ім’ям”, – пише Чаплига у своєму Фейсбуці.

Також політолог зазначає, що до поліції також є ряд питань, т. к. правоохоронці мають право на застосування сили, але і сила повинна бути сумірною загрозі.

“Далі слід штурм поліцейського ділянки… Соррі, але це вже відвертий злочин. Далі поліція викликає підмогу і штурмовиків “приймають”… Беруть жорстко, негуманно і знову ж таки з порушеннями”, – вважає експерт.

“Але ще раз повернуся до Каті… Скажіть, а де в усьому цьому Катя? Не танці це на її кістках? Де тут боротьба за справедливе покарання винних і їх встановлення шляхом розслідування та суду?” – додав Чаплига.