Снайперські пари і вибухівка: Гелетей розповів деталі замахів на Порошенка

Керівник Управління державної охорони (УДО) Валерій Гелетей розповів подробиці попереджених замахів на діючого президента Петра Порошенка. Про це Гелетей повідомив в ефірі одного з телеканалів, зазначивши, що на Порошенка намагалися вчинити замах, коли він приїжджав на Донбас.

«Якщо у нас 2014-й, 2015-й, включаючи 2016 рік, основне навантаження для УДО по відношенню до забезпечення безпеки вищих посадових осіб, в першу чергу президенту держави, були – місце роботи президента, місце проживання президента, місце маршруту руху президента, знаходження в громадських місцях, то в 2017-2018 роках основні акценти змістилися. Основна небезпека нас чекає і очікувала в Луганській і Донецькій областях, в зоні ООС, куди дуже часто їздить президент», – розповів керівник УДО.

Він повідомив, що в 2018 році було попереджено 11 замахів на Порошенка, коли на неконтрольованій Україною території бачили «так звані снайперські пари, які працювали в форматі готовності до здійснення терористичного акту».

«Розумієте, що хороший професійний снайпер, працюючи з професійною снайперської системою, може потрапити до 3 кілометрів. Тобто, зрозуміло, ми вважаємо, що це був замах на життя і здоров’я президента», – підкреслив керівник УДО.

За його словами, перед кожним візитом Порошенка УДО проводить перевірку території на готовність до здійснення терористичного акту.

Як відомо, в минулому році Управління державної охорони запобігло 11 замахів на вбивство Порошенка.