У Реви назвали головну причину низьких пенсій в Україні

Вагома частка неофіційно зайнятого населення – або існування тіньового сектора економіки – є основною причиною низьких пенсій в країні та найбільшим викликом пенсійної реформи.

Про це йдеться в роз’ясненні принципів роботи солідарної пенсійної системи від Міністерства соціальної політики.

«Існують значні виклики поза пенсійною системою, які, втім, мають прямий негативний вплив на її роботу, і які неможливо перебороти без участі всього суспільства. Йдеться передусім про неофіційну зайнятість, яка створює ситуацію, коли осіб за яких сплачують внески в реальному розмірі, є менше, ніж осіб, яким здійснюють виплати», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додають, що «цю проблему часто намагаються видати за демографічну, хоча це є абсолютною неправдою».

«Саме тіньовий сектор економіки з незадекларованою працею та зарплатами в конвертах є головною проблемою низьких пенсій», – запевняють у міністерстві.

Водночас, як заявляють у Мінсополітики, реформована пенсійна система «робить свої перші кроки». Тепер у системі відсутнє таке поняття як «пенсія за статусом» і усунена можливість для політиків до ручного втручання.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева заявляв, що з 1 січня 2019 року відбудеться підвищення мінімальної пенсії на 172 гривні до 1669 гривень для осіб віком понад 65 років та зі стажем роботи не менше 30 років для жінок і 35 – для чоловіків.