Філарет назвав основні якості митрополита Епіфанія: принциповість і непідкупність

Патріарх Філарет назвав основні якості предстоятеля Православної церкви України митрополита Київського і Всієї України Епіфанія: принциповість, освіта, непідкупність, вміння організувати.

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Відповідаючи на запитання про молодість митрополита, якому зараз 39 років, Філарет сказав, що це не має нікого значення.

«Я бачив постать, його здібності, які дозволяють йому бути предстоятелем. Бо я бачив це на прикладі академії. Київська академія – одна зі всіх духовних навчальних закладів, визнана державою. Інші духовні навчальні заклади і Московського патріархату, і наші не визнані. А академія, якою він керував, визнана. Це свідчить про те, що вміє, може. Якщо в цьому може, значить, може керувати і не тільки академією», – зазначив Філарет.

Він також нагадав про те, що Епіфаній впорався з керівництвом найбільшою в Київському патріархаті Переяславською та Білоцерківською єпархією, в якій біля 500 парафій.

«І тому я його мав на увазі, навіть якщо не було б цього Об’єднавчого собору, я на майбутнє Київським патріархатом теж радив би архієреям мати орієнтир на нього», – підкреслив Філарет.

Нагадаємо, раніше патріарх Філарет заявляв, що митрополита Луцького та Волинського Михаїла під час голосування за предстоятеля Православної церкви України ніхто не шантажував.