Гончаренко: Україні дуже потрібне законодавство щодо врегулювання церковних питань

У законотворців є певні напрацювання для двох документів щодо церковних питань. Поки що вони не зареєстровані у парламенті, але є надія, що Президент України внесе їх на розгляд ВР як термінові. І вже у четвер, 20 грудня, парламент зможе їх розглянути.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України та заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

«15 грудня у Києві відбулася історична подія. Адже було створено єдину помісну незалежну Українську православну церкву і зараз час рухатись далі. Тому треба врегулювати питання щодо назв церков. Бо зараз на назву «Українська православна церква», фактично, претендує ще і УПЦ так званого, Московського патріархату», – сказав Гончаренко.

Він розповів, що фракція БПП вважає, що треба терміново розглянути закон, в якому буде зазначено, що церква має мати назву згідно свого центру. А не, наприклад, пов’язану з Москвою.

«Православна церква в Україні може бути одна і її предстоятеля було обрано 15 грудня. Це справді є дуже великим днем духовної незалежності нашої країни. Тому ми закликали всіх колег долучитися до створення законопроекту щодо церковних назв в Україні, аби українська церква отримала назву відповідно до центру», – зазначив він.

Також він вважає, що треба терміново розглянути і інший законопроект, який врегулює законодавче питання щодо переходу громад і парафій до єдиної помісної Православної церкви в Україні.

«Треба зробити все, щоб не було жодних приводів для суперечок та конфліктів. Саме тому все має бути прописано на законодавчому рівні. Звісно, є певні напрацювання законопроектів, але немає зареєстрованих. Тому ми сподіваємося, що це відбудеться завтра, а у четвер перейдемо до розгляду текстів в сесійній залі», – прокоментував він.

На його думку, держава повинна якнайшвидше врегулювати це питання і на законодавчому рівні затвердити, яким чином відбуватиметься  присвоєння назви.

«Документ має передбачати механізм, який врегулює назви та чітко його окреслить. Надіємось на те, що Президент оголосить законопроект як невідкладний і ми про це будемо теж просити. Адже він є лідером процесу щодо створення незалежної Української православної церкви. Думаю, що він нас у цьому підтримає», – зазначив Гончаренко.  

Нагадаємо, 15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Вселенський Патріархат привітав Україну із заснуванням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томосу.