Розгін Майдану: екс-глава КМДА Попов просить зняти обвинувачення

Захист колишнього голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова, обвинуваченого в причетності до розгону активістів Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року, на засіданні суду в п’ятницю, 7 грудня, подав клопотання з проханням до Генеральної прокуратури відкликати свої звинувачення на адресу підсудного.

Про це Українським Новинам сказала прес-секретар Попова Алла Козакова.

«Сьогодні відбувається 60-е судове засідання, на якому Генеральна прокуратура протягом 5 років звинувачує мене в злочинах, які я не здійснював. Ці звинувачення мали політичне забарвлення як за попередньої влади, так і сьогодні», – сказано в документі.

За словами прес-секретаря Попова, захист не має наміру просити Шевченківський районний суд Києва закрити справу проти свого підзахисного у зв’язку із закінченням 5-річного терміну притягнення до відповідальності.

«Щоб справу за цим звинуваченням було закрито, необхідно, щоб Александр Павлович Попов визнав себе винним у цьому злочині. Він себе винним не визнає, тому адвокати і не клопотали про це перед судом», – повідомила Казакова.

Вона зазначила, що екс-главі КМДА інкримінують 2 статті Кримінального кодексу: незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб і пособництво в перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки.

Безпосередньо за однією зі статей термін притягнення до відповідальності закінчився 30 листопада 2018 року.

Зазначається, що за ці 5 років у залі суду було допитано понад 100 потерпілих і свідків.

«Однак, жодного доказу вчинення злочину вони не надали і не могли надати, оскільки таких не існує, як і самого злочину. Більше 15% постраждалих продовжують ігнорувати участь у судовому засіданні, а 100% допитаних з боку прокуратури свідків такими себе взагалі не вважають», – запевняє захист Попова.

Суд долучив клопотання до матеріалів справи.

Нагадаємо, 32 обвинувачених у злочинах проти Євромайдану підлягають звільненню від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням 5-річного терміну давності.