У «Нафтогазу» є підстави не підписувати договір з «Київтеплоенерго» – експерт

Експерт з питань енергетики Дмитро Марунич заявив, що формально у "Нафтогазу" є підстави не підписувати договір з "Київтеплокомуненерго" з 1 серпня. Таку думку експерт з питань енергетики висловив у коментарі для ГолосUA.

За його словами, є два судових процеси стосовно спору між "Київтеплокомуненерго" і "Нафтогазу". Марунич зазначив, що в одному з судових розглядів було винесено остаточне рішення, однак воно не зобов’язує "Нафтогаз" підписувати договір з "Київтеплокомуненерго".

"Є інший суд, згідно з яким "Київенерго" судиться з "Нафтогазом" з приводу боргів. Але якщо не буде рішення суду по другому виробництва за позовом "Київтеплоенерго", про який говорилося, то "Нафтогаз" не відновить постачання. І, швидше за все, з 1-го серпня, коли ці об’єкти будуть передані на баланс "Київтеплоенерго", поставки газу з ресурсів "Нафтогазу" припиняться", – пояснив Марунич.

Він уточнив, що є інформація, що київська влада в даний час шукає можливості закуповувати газ у приватних трейдерів для того, щоб відновити постачання гарячої води.

Нагадаємо, у "Нафтогаз України" заявляють, що Київська міська державна адміністрація закупила газ для вирішення оперативних проблем із забезпеченням роботи столичних ТЕЦ за завищеною ціною.