Як розсипається реформа Національної поліції

За кілька днів у Києві та області завершується переатестація співробітників ліквідованої міліції, які вирішили продовжити службу в Національній поліції. Процес цей розпочався 7 грудня 2015 року і в теорії його результатом має стати оновлена й очищена від «перевертнів у погонах» нова поліція.

Однак на практиці все складається не так гладко, і у поліцейської реформи є всі шанси повторити провальне реформування прокуратур. Старі міліціонери, відчуваючи, що в нову поліцію їм пройти не вдасться, використовують цілий арсенал прийомів, аби залишитися в строю та при посаді. У результаті нова Нацполіція трансформується в добре забуту стару міліцію, адаптовану до нинішніх реалій.

Нерідко однією з лазівок для старих кадрів стають самі атестаційні комісії, які знову й знову дають шанс представникам старої системи збагатити власним «досвідом» роботу нової поліції.

У результаті всього за півтора місяці переатестації правоохоронці старого формату встигли освоїти необхідні їм для виживання в нових умовах прийоми та збагнути, як змінити кітель міліціонера на форму поліцейського, не змінюючи підходу до методів роботи.

У хід йде все – від «прогалин» у законах і наказах МВС до апеляції на рішення комісій та використання особистих зв’язків.

Кращі з гірших

Процес набору кадрів в Національну поліцію з лав колишніх міліціонерів планувався як максимально відкритий і ефективний. Відкритість і ефективність мали забезпечити Центр рекрутингу в Нацполіцію та незалежні атестаційні комісії.